Cévní věk
Měříme 21.9.2020 - 25.9.2020 nutné se objednat více informací k objednání ZDE.
Stejně jako stárne náš zevnějšek, stárne i to, co skrýváme uvnitř. Výjimkou nejsou ani naše cévy.
Cévní věk se měří pomocí přístroje, který je podobný tlakoměru. Přístroj váš cévní věk vyhodnotí na základě hodnot tepové frekvence, krevního tlaku a rychlosti pulsové vlny. Celé měření trvá asi deset minut, je neinvazivní a bezbolestné.
Pružnost cév je ukazatelem toho, jak moc je naše tělo zanesené. Na vnitřní stěně cév se v průběhu života ukládají tukové látky z krve a časem vytvoří tzv. aterosklerotické pláty.
Cévní věk totiž přímo souvisí s kardiovaskulárními chorobami, jako jsou například ateroskleróza či infarkt myokardu. Velký vliv na stav srdce a cév má hladina cholesterolu. Pokud zvýšený cévní věk začneme včas snižovat, můžeme výskytu kardiovaskulárních chorob předejít.
Pro koho je měření určeno?
Na měření by se měli objednat zejména ti, kteří jsou vystaveni alespoň jednomu z rizikových faktorů: zvýšený krevní tlak, obezita a diabetes II. typu, kouření, genetická dispozice (některý z rodičů prodělal infarkt či mozkovou příhodu), období po přechodu u žen.
3 tipy, jak podpořit zdraví cév
- Nakupujte chytře
Ovesné vločky, ořechy a tučné ryby patří mezi potraviny, které pomohou redukovat zlý LDL cholesterol a udržet cévy v dobrém stavu.
- Hýbejte se
Jízda na kole či rychlá chůze alespoň 30 minut denně pětkrát týdně pomáhá udržovat dobrou cirkulaci krve.
- Zkontrolujte si stav svých cév
Výsledky se dozvíte ihned, přičemž lékárníci s vámi zdravotní stav zkonzultují a doporučí další postup.
.
.
.
.
.
.